Po pochmúrnych dňoch plných hmly, dažďových kvapiek či snehu začína vykúkať slniečko. Takéto slnečné hrejivé dni sú ideálny čas, kedy s deťmi vybehnúť von, napríklad do parku a pri tom sa rozhýbať a vyšantiť. Môžete vytiahnuť bicykel, korčule, bedmintonové rakety, vziať so sebou loptu, alebo sa spoločne zahrať športovú hru. Pokiaľ zatiaľ žiadne hry nepoznáte, v článku vám prinášame nápady na rôzne športové hry, ktoré deti doslova milujú.

 

Chvostíky

Hra na Chvostíky je na našich Fitkids tréningoch veľmi obľúbená. Princíp spočíva v tom, že každý člen hry má svoj chvostík – kúsok látky zastrčený za nohavicami na chrbte. Úlohou každého je získať čo najviac chvostíkov od súperov, pričom si treba uchrániť vlastný chvostík. V tejto hre nejde len o rýchlosť, ale rovnako aj o taktické myslenie.

 

Čertík

Jediné čo pri tejto hre potrebujete je švihadlo. Zvolí sa jedna osoba – Čertík, ktorá si švihadlo zastrčí za nohavice na chrbte (švihadlo je ako čertíkov chvost). Čertík naháňa ostatných, pričom každý koho sa dotkne „zamrzne“ a stojí. Jediný spôsob ako „zamrznutých“ členov oslobodiť  je ten, že Čertíkovi sa stúpi na chvost a ten mu vypadne. V tom momente sú všetci „zamrznutí“ oslobodení a hra pokračuje ďalej.

 

Hádzanie kruhov

Klasická hra, ktorá nikdy neomrzí. Je na Vás, či si hru kúpite v obchode, alebo si ju zostrojíte doma. Môžete si zadovážiť akékoľvek tyčky (napr. podporné plastové, drevené) a zapichnúť ich priamo do zeme. Vyhráva ten, kto hodí najviac kruhov na tyč. Ak chcete mať ešte väčšiu srandu, použite na hru nafukovacie kolesá a namiesto tyčiek využite členov hry.

Prekážková dráha pre tajných agentov

Deti prekážkové dráhy naozaj milujú – môžu pri nich využiť svoju akčnosť. Pripravte si rôzne prekážky, ktorých zdolanie nebude také jednoduché a deti zamestnajú na dostatočne dlhý čas. Na hru použite rôzne pomôcky, ktoré máte doma. Vedrá, špagáty, krepový papier, rebríky či lepiace pásky – vašej kreativite sa medze nekladú . Ak chcete takúto dráhu povýšiť na inú úroveň, doplňte stanovištia aj o logické úlohy. Takto deti okrem tela zapoja aj myseľ.

Hula Hop chobotnica

Táto hra je vhodná napríklad pri oslavách, pretože vyžaduje väčší počet detí. Vytvoríme dva tímy, ktoré sa postavia vedľa seba a chytia sa za ruky – takto vytvoria reťaz. Prvej osobe každého tímu podá Hula Hop a úlohou každého tímu je preniesť Hula Hop poslednej osobe, bez toho aby sa porušila reťaz (pustili sa). Tím, ktorému sa to podarí rýchlejšie vyhráva. Táto hra podporuje flexibilitu tela a tímového ducha.

Využite kriedu

Farebné kriedy sú skvelým pomocníkom ako deti zamestnať. Sú ľahké, lacné, spratné a využiteľné na rôzne účely. Nakreslite deťom škôlku, kde si budú môcť aj s vami zaskákať. Určite ich poteší, keď sa do hry zapojíte aj vy. Vymyslite im stanovištia s úlohami, ktoré majú splniť, alebo im nakreslite trasu, ktorou sa majú pohybovať. Deti takto zabavíte, rozhýbete a v ďalšej hre ich môžete zapojiť do vymýšľania nových stanovíšť.